تبلیغات
๑۩۞۩๑پاسخگویی به ...๑۩۞۩๑ - قرص های پیشگیری از بارداری(قرص های ترکیبی)
๑۩۞۩๑پاسخگویی به ...๑۩۞۩๑

دوستان ما

آرشیو موضوعی

آرشیو

مقالات

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

قرص های پیشگیری از بارداری(قرص های ترکیبی)

قرص های پیشگیری از بارداری(قرص های ترکیبی)


این قرصها دارای هورمونهای ساختگی زنانه، شبیه استروژن و پروژسترون  طبیعی است.  قرص اگر به قاعده خورده شود، در جلوگیری از حاملگی تاثیر فراوان خواهد داشت. 9/99 درصد از زوجهایی كه این شیوه را برای جلوگیری از حاملگی انتخاب كرده و از آن بطور منظم و درست استفاده می كنند، در طول یك سال، از حاملگی ناخواسته مصون بوده اند. بهترین و مطمئن ترین روش پیشگیری از حاملگی در ابتدای ازدواج، استفاده از قرصهای خوراكی جلوگیری از حاملگی است و برخلاف بعضی از شایعات خرافی و نادرست، باعث نازایی نمی شود. در قرصهای جدید مقدار هورمون را كمتر كرده اند. بنابراین اگر خانمی علاقمند به داشتن فرزند باشد، بسادگی با قطع قرص، باردار خواهد شد.
این قرص ها انواع مختلفی دارند و هر كدام در موقعیت خاصی استفاده می شوند. این قرص ها را به ترتیب برایتان توضیح خواهیم داد.
نكته: از بین این قرص ها، فقط قرص LD است كه برای پیشگیری از بارداری در یك خانم معمولی بدون هیچ بیماری خاصی استفاده می شود. بقیه قرص ها برای موراد خاص هستند و حتما باید با تجویز پزشك مصرف بشوند.
1-قرص های تركیبی
قرص های تركیبی یعنی قرص هایی كه در آنها از هر دو هورمون استروژن و پروژسترون استفاده شده است. این قرص ها بر اساس میزان هورمونی كه در خود دارند به سه گروه تقسیم می شوند:
الف- قرص های منو فازیك:استروژن و پروژسترون این قرص ها به میزان مساوی در تركیبشان موجود است. LD و HD در این دسته از قرص ها قرار دارند كه در ادامه توضیحات مفصلی درباره شان می دهیم.
ب- قرص های در فازیك
ج- قرص های تری فازیك
و اما LD:
این قرص ها در بسته های 21 تایی و به شكل دانه های گرد كوچك زرد رنگ در بازار وجود دارند. در تركیب LD از تركیب استروژن و پروژسترون به یك میزان استفاده شده است. پشت بسته قرص ها یك تقویم روزانه نوشته شده است. اولین قرص را باید در روز پنجم دوره ماهیانه خود شروع كنید. به ترتیب شبی یك قرص مصرف كنید تا یك بسته تمام بشود. حالا هشت روز به خود استراحت بدهید و از روز نهم بسته بعدی قرص را شروع كنید. دقت كنید شروع یا اتمام قرص ها هیچ ارتباطی به میزان خونریزی شما ندارد. در واقع بدن شما بعد از یكی دو ماه مصرف قرص ها به آن عادت خواهد كرد و سیكل ماهیانه خود را با آن تنظیم خواهد نمود.
•اما اگر مصرف قرص را فراموش كردید:
اگر یك شب فراموش كردید قرص خود را بخورید، هر زمان كه به خاطر آوردید قرص فراموش شده را بخورید و از شب بعد طبق برنامه ادامه بدهید. نیاز به روش دیگری نیست.
اگر دو شب فراموش كردید قرص بخورید، شب سوم و چهارم دو قرص با هم بخورید و تا دو شب از یك روش كمكی پیشگیری استفاده كنید.
اگر سه شب فراموش كردید قرص بخورید، ادامه بسته را مصرف نكنید. تا زمان خونریزی ماهیانه از یك روش دیگر برای جلوگیری از بارداری استفاده كنید. از روز پنجم خونریزی ماهیانه، بسته بعدی قرص را شروع كنید.
قرص های LD روش خوبی برای جلوگیری از برادرای هستند به شرطی كه درست و به موقع مصرف بشوند.
این قرص ها معمولا بعد از دو سه هفته اثر ضد بارداری خود را نشان می دهند. ولی برای اطمینان صد در صد توصیه میكنیم تا پایان ماه اول استفاده از قرص ها، از یك روش كمكی استفاده كنید.

قرص های HD همان تركیب LD را دارند ولی با دوزاژ دو برابر. این قرص ها به هیچ وجه در حالت عادی مصرف نمی شوند بلكه جزیی از جلوگیری اورژانس محسوب می شوند كه در مقاله های بعدی توضیح داده خواهد شد.

درباره وبلاگ

پس از فیلتر شدن وبلاگ قبلی ام اقدام به تاسیس وبلاگی جدید با نامی کاملا متفاوت نمودم.
شما دوستان عزیز میتوانید سوالات خود را در رابطه با مسایل جنسی در قسمت نظرات مطرح کنید تا به آنها پاسخ داده شود.
مدیر وبلاگ : شاهین خیری

آخرین پست ها

جستجو

نویسندگان